Serwis laptopów

Na terenie Wrocławia

Naprawa laptopów

Cennik przykładowych usług

1. Diagnoza Laptopa tylko w przypadku rezygnacji z naprawy po znalezieniu usterki 50 zł
2. Czyszczenie laptopa i układu chłodzeni (konserwacja) 80-120 zł
3. Instalacje systemu operacyjnego (W skład usługi wchodzi instalacja systemu operacyjnego, instalacja sterowników, instalacja programów użytkowych) 70-120 zł
4. Wymiana lub regeneracja/naprawa złącza zasilania od 100 zł
5. Wymiana matryc od 70 zł
6. Czyszczenie laptopa po zalaniu 140 zł
7. Usuwanie wirusów 60 zł
8. Wymiana dysku twardego od 60 zł
9. Wymiana klawiatury od 80 zł
10. Wymiana obudowy płyty głównej od 140 zł
11. Wymiana zawiasów  od 80 zł

Naprawa laptopów – ForceGSM najlepszy serwis laptopów Wrocław!

Naprawa laptopa w ForceGSM Wroclaw

Czym może objawiać się awaria laptopa?

Awaria laptopa dotyczy różnych obszarów technicznych. Sprzęt sygnalizuje jednak potrzebę naprawy dużo wcześniej, poprzez różne symptomy:

 • plamy na ekranie laptopa
 • przegrzewanie się laptopa
 • laptop hałasuje
 • zmniejszona prędkość pracy laptopa
 • bateria w laptopie nie chce się ładować lub szybko się rozładowuje
 • laptop nagle się wyłącza lub nie chce się włączyć

Serwisy komputerowe stają się bardzo popularne w całym kraju. Świadomość ludzi, dotycząca faktu, iż naprawa laptopów stanowi bardziej opłacalne rozwiązanie niż zakup nowego sprzętu, jest bowiem z roku na rok coraz większa, a użytkowanych sprzętów, na całym świecie przybywa dziennie w niezliczonych ilościach.

Każdy serwis laptopów ma zatem pełne ręce roboty. I niezależnie od tego, w jakich okolicznościach sprzęt przestał prawidłowo funkcjonować, to każda taka firma powinna podjąć się przynajmniej wstępnej diagnozy, oceniającej stan komputera.

Każdy, kto decyduje się jednak na zakup laptopa powinien mieć bowiem na uwadze fakt, iż może on zostać uszkodzony. Bez względu na markę i jakość laptopa, mogą to być powikłania, wynikające ze sposobu użytkowania, zdarzeń losowych czy przeforsowania sprzętu. Taka sytuacja może zdarzyć się każdemu, a nawet najlepszy sprzęt może zawieść w najmniej oczekiwanym momencie.

Gwarancja producenta nie obejmuje jednak niektórych zdarzeń takich jak: problemy z systemem operacyjnym czy zalanie laptopa. Ponadto systemy gwarancyjne często wydłużają czas naprawy do maksimum, co w przypadku osób pracując przy komputerze, może zakończyć się dużymi stratami. Serwis laptopów ratuje jednak sprzęt każdej firmy, nie tylko z błędów konstrukcyjnych i technicznych, ale także wynikających z nieprawidłowego użytkowania lub sprzeczności losu. W dodatku, robi to zdecydowanie szybciej. Naprawa laptopów to jednak nie wszystko, co oferuje serwis. Firma radzi także, w jaki sposób dbać o swój komputer i jak chronić go przed czynnikami zewnętrznymi, by kolejna naprawa nie była konieczna.

Serwis laptopów Wrocław – ForceGSM podejmuje się naprawy dopiero po wstępnej akceptacji kosztów i drogi reperacji. Bez jasno wyrażonej zgody właściciela, nie rozpoczyna żadnych działań. Następnie zabezpiecza wszelkie dane na czas serwisowania. Dane są bowiem priorytetem, którego utrata mogłaby w większości przypadków prowadzić do poważnych komplikacji.

Marki laptopów, które naprawiamy:

 • Apple
 • Lenovo
 • HP
 • Dell
 • ASUS
 • MSI
 • Acer
 • Dream Machines
 • Huawei
 • Razer
 • Kiano

Plamy na ekranie laptopa

Laptop, to urządzenie przenośne, które jest zdecydowanie bardziej narażone na awarie, niż komputer stacjonarny. Laptop, który ponadto posiada plamy na matrycy, utrudnia pracę i jest mało estetyczny. Często użytkownik nie jest w stanie samodzielnie rozpoznać i rozwiązać problemu plam, dlatego o pomoc prosi serwis laptopów. Tam, doświadczeni pracownicy, skutecznie usuwają plamy powstałe między innymi na skutek złego czyszczenia laptopa, używania zbyt silnych płynów czyszczących, czy uszkodzeń mechanicznych, związanych ze złym przechowywaniem lub przewożeniem sprzętu.

Kolorowe plamy na laptopie mogą być przyczyną uszkodzonych pikseli, natomiast plamy widoczne na krawędziach matrycy mogą oznaczać wyciek światła, który warto jak najszybciej zgłosić producentowi. Naprawa laptopów może okazać się bowiem w takim przypadku zbędna, gdyż wada fabryczna, będąca podstawą reklamacji, może być szybko uznana przez sprzedawcę, który prawdopodobnie będzie zmuszony wymienić sprzęt na nowy.

Białe plamy na laptopie to jednak częsty przypadek, z jakim zmaga się serwis laptopów. Taki efekt powstaje bowiem z powodu awarii logiki lub zasilania matrycy.

Przegrzewanie się laptopa

Naprawa laptopów obejmuje także usterki, których objawem jest przegrzewanie się komputera. Często towarzyszy temu również głośniejsza praca sprzętu i mniejsza wydajność systemowa. Najczęstszą przyczyną takich zachowań jest zbyt wysoka temperatura podzespołów płyty głównej. Nagrzewa się ona, gdy wentylator w laptopie jest zabrudzony lub nadmiernie zakurzony.

Serwis laptopów w takiej sytuacji przeprowadza czyszczenie układu chłodzenia i konserwację wentylatora. Jeśli wentylator nie jest jednak wyłącznie zakurzony, a uległ uszkodzeniu, należy jak najszybciej wymienić go na nowy. Bywają także przypadki, kiedy przegrzewanie się laptopa oznacza poważniejszą naprawę. Wolno i głośno działający laptop przeważnie wymaga wtedy wymiany termopadów lub nałożenia dodatkowej warstwy pasty termoprzewodzącej.

Laptop wyłącza się

Przegrzewanie się laptopa często jest również przyczyną nagłego wyłączania się komputera. Najczęściej zdarza się to podczas grania. Gry, (w szczególności najnowsze wydania, z zaawansowaną, trójwymiarową grafiką) stanowią bowiem jedno z największych obciążeń dla laptopa, a w połączeniu z zaniedbanym i zabrudzonym układem chłodzenia, nie są w stanie sprostać tak wygórowanym wymaganiom.

Naprawa laptopów opiera się wtedy na podobnych zasadach, jakie wymieniono w poprzednim akapicie. Gorzej, jeśli przyczyną jest jednak uszkodzony układ graficzny. Wtedy serwis laptopów zaleca wymianę układu, a to wiąże się z niemałym kosztem.

Bateria krótko trzyma lub nie chce się ładować

Bateria w laptopie odgrywa bardzo dużą rolę, szczególnie podczas podróży lub w miejscach, gdzie nie ma możliwości skorzystania z zasilania. Jeśli bateria nie chce się ładować, to serwis laptopów w pierwszej kolejności zaleca domowy restart komputera bez baterii, a następnie z nią. Jeśli ta metoda nie zadziała, możliwe że uszkodzony został sterownik, odpowiedzialny za ładowanie i tu profesjonalna naprawa laptopów również może okazać się zbędna. Taką awarię można bowiem krok po kroku, według schematu, naprawić samemu w domu.

Gorzej, jeśli żadna z powyższych metod nie zadziała. Wtedy, nim zdecydujemy się na zakup nowego sprzętu lub zasilacza, warto odwiedzić jednak serwis laptopów i skonsultować problem, gdyż naprawa może okazać się zdecydowanie bardziej opłacalna.

Zalanie laptopa

Na zdarzenia losowe nikt nie ma wpływu. Mimo, iż w tym wypadku, sprzęt nie sygnalizuje w żaden sposób potrzeby naprawy wcześniej, a nagle i znienacka, to nie należy w takiej sytuacji panikować. Serwis laptopów uznaje bowiem, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Zalanie laptopa lub upadek – to główne zdarzenia, do których raczej nikt specjalnie nie dopuszcza. Po upadku, na pierwszy rzut oka można samemu stwierdzić, czy wymagana będzie naprawa laptopa, czy jest to raczej banalna usterka, z którą poradzimy sobie sami. Jeśli nie wyświetla się obraz, jakaś część laptopa uległa deformacji lub pęknięciu – lepiej udać się wtedy do serwisu, na profesjonalne oględziny.

Zalanie laptopa wymaga natomiast natychmiastowej reakcji. Tu znaczenie ma każda minuta. Więc jeśli już do tego doszło, należy jak najszybciej wyciągnąć baterię i udać się do serwisu. Naprawa zalanych laptopów opiera się bowiem na użyciu specjalistycznej chemii i sprzętów, które zapobiegną zwarciom, prowadzącym do uszkodzenia płyty głównej.

Serwis laptopa ForceGSM Wroclaw

Naprawa laptopów – co najczęściej ulega awarii?

Każdy sklep ma swoje bestsellery, natomiast serwis laptopów - listę najczęstszych awarii. Na ich podstawie można łatwo określić najbardziej awaryjne marki laptopów oraz ich serie, a także najbardziej wytrzymałe laptopy.

Najczęściej psują się karty graficzne, BIOS, pamięć RAM, gniazda zasilania, matryca i procesor, natomiast najrzadziej naprawa laptopów odbywa się przez panujące w sprzęcie wirusy czy zwarcia. Zdecydowanie częstszymi usterkami są te, wynikające z winy użytkownika: uszkodzenia matrycy, klawiatury i zalanie laptopa.

Dzięki takim zestawieniom, serwis laptopów może dopracowywać swoją ofertę i poszerzać wiedzę z zakresu najczęściej pojawiających się usterek. Biorąc pod uwagę jednak popularność przenośnych komputerów i duże zainteresowanie użytkowników szybkimi naprawami, usługi, jakie powinny znaleźć się w ofercie serwisu to:

 • czyszczenie i konserwacja chłodzenia
 • wymiana matryc LED i LCD
 • wymiana dysku
 • wymiana pamięci RAM
 • naprawa karty graficznej lub dźwiękowej
 • wymiana klawiatury lub tzw. „regionalizacja klawiatury”
 • naprawa panelu dotykowego Touchpad
 • wymiana obudowy w laptopie
 • wymiana napędu CD/DVD
 • naprawa kamerki lub głośników
 • wymiana wentylatora lub całego układu chłodzenia
 • formatowanie dysku – reinstalacja Windows
 • usuwanie wirusów i instalacja oprogramowań antywirusowych
 • instalacja programów i sterowników
 • odzyskiwanie danych z laptopa

Serwis laptopów - jak przygotować sprzęt do naprawy?

Naprawa laptopów może przebiec znacznie szybciej, jeśli sprzęt będzie odpowiednio przygotowany, a użytkownik zgromadzi wszelkie niezbędne informacje potrzebne do jego sprawnej renowacji.

Z pewnością nie ingerujmy sami w wewnętrzne podzespoły komputera – nie odkręcajmy obudowy, nie wkładajmy śrubokrętów lub innych narzędzi w dostępne otwory. Tym zajmie się serwis laptopów, używając profesjonalnego sprzętu.

Warto przede wszystkim odszukać wszelkie płyty dołączone do laptopa podczas zakupu. Niezbędne będą także klucze licencyjne systemu operacyjnego i lista najczęściej używanych programów. W miarę możliwości, warto wykonać kopię najważniejszych plików, zgrywając je na płyty lub inne dyski. Następnie należy usunąć wszelkie nośniki z napędu CD oraz portu USB i zgromadzić najważniejsze hasła do komunikatorów, serwisów internetowych, portali społecznościowych czy poczty.

Serwis laptopów może zapytać także o przyczynę usterki (o ile jest znana), czas jej trwania i o podejrzenia, wskazujące między innymi na uszkodzony przewód, zwarcie itp.

To wszystko pozwoli maksymalnie skrócić czas oczekiwania i pomoże przywrócić funkcjonalność systemu komputerowego do stanu sprzed awarii.

Serwis laptopów - jak dbać o sprzęt po naprawie?

Po odebraniu sprzętu z naprawy, warto dbać o jego dobrą kondycję, by nie doprowadzić do ponownej awarii. Szczególnie dotyczy się to drogiego sprzętu, którego poważne uszkodzenie może być odczuwalne w budżecie.

Przede wszystkim należy zatem pamiętać o regularnej aktualizacji programu antywirusowego i systematycznym czyszczeniu komputera z kurzu (przynajmniej raz na rok). Czynność ta znacznie wydłuży żywotność laptopa, a nie wymaga dużo wysiłku i sprzętu. Można ją bowiem wykonać za pomocą zwykłego odkurzacza lub sprężarki.

Należy monitorować również temperaturę podzespołów komputera i izolować laptop od emanujących źródeł ciepła. Laptopa nie powinno się więc trzymać na kolanach, kołdrze czy kocu, gdyż dostarczają one zbyt dużo ciepła i ograniczają przepływ powietrza. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie podkładki chłodzącej, która skutecznie obniża temperaturę pracy podzespołów.

Warto zadbać także o przestrzeń dyskową i na bieżąco usuwać nieużywane programy. Dzięki temu, zyskamy dodatkowe miejsce i odciążymy system operacyjny, przyspieszając tym samym pracę komputera.

Serwis laptopów nie będzie również potrzebny, jeśli będziemy chronić laptop przed czynnikami atmosferycznymi. W razie burzy należy odpiąć zatem laptop od zasilania, a w czasie upałów zapewniać swobodną cyrkulację powietrza wokół sprzętu. Podczas wysokich różnic temperatur, należy wyjąć baterię, lub schować laptop do torby izolującej. Para wodna może bowiem doprowadzić do znacznych uszkodzeń wewnętrznych części komputera.

Do zewnętrznego czyszczenia laptopa powinno używać się wyłącznie specjalnych ściereczek do ekranów i preparatów, zalecanych przez producenta. Należy unikać brudnego i twardego materiału oraz środków na bazie amoniaku.

By z kolei wydłużyć żywotność baterii w laptopie, nie należy jej całkowicie rozładowywać. Nie pochwala się także doprowadzania laptopa do samoistnego wyłączenia z powodu pustej baterii. Zasilacz wpięty na noc, to również nie najlepszy pomysł. Lepiej oryginalną ładowarkę wypiąć na kilka procent przed stu procentowym naładowaniem i pozwolić dodatkowym aplikacjom, na optymalne zarządzanie energią podczas pracy.

Czyszczenie pamięci RAM w laptopie

Naprawa laptopów – czy warto?

Mimo, iż wiele osób po awarii laptopa załamuje ręce i jedynym co postanawia, jest zakup nowego sprzętu, to naprawa laptopów niesie za sobą zdecydowanie więcej korzyści. Nie tylko pozostajemy bowiem przy tym, co już doskonale znamy i kochamy (spersonalizowany laptop, znający nasze wymagania i zawierający sporą ilość danych jest przecież na wagę złota), to ponosimy także zdecydowanie mniejszy koszt, gdyż usterka okazuje się przeważnie błaha i nie wymaga większego nakładu finansowego.

Nawet, jeśli serwis laptopów zaleci wymianę jakiejś części, to nadal nie będzie to cena nowego laptopa (chyba, że chcemy zakupić sprzęt o znacznie niższej randze). Do tego dochodzi przeważnie kupno nowego systemu operacyjnego, co wiąże się z kwotą kilkuset złotych.

Naprawa laptopów jest więc coraz bardziej popularną formą rozwiązywania technicznych problemów. Nawet w niepewnych sytuacjach lepiej zasięgnąć porady eksperta, niż podejmować drastyczne kroki, uniemożliwiające dalsze korzystanie z ulubionego sprzętu.